اتاق مشترک بازرگانی سوریه و ایران به ریاست فهد درویش

نخست وزیر، مهندس حسین عرنوس، هیئت مدیره اتاق مشترک بازرگانی سوریه و ایران به ریاست فهد درویش، را پذیرفت.
در این جلسه تقویت روابط اقتصادی بین سوریه و ایران، افزایش مبادلات تجاری و گسترش سرمایه گذاری های مشترک که از اقتصاد ملی حمایت می کند و نیازهای فرآیند تولید را تأمین می کند، مورد بررسی قرار گرفت.
نخست وزیر بر لزوم توسعه مکانیسم کار اتاق تأکید کرد تا بتواند در مرحله بازسازی شرکت کند و بخش صادرات را توسعه دهد، به ویژه با توجه به صادرات محصولات مورد نظر سوریه در بازار ایران، که اولین مورد روغن زیتون است.
عرنوس بر اهمیت مبادله محصولات بین دو کشور به نحوی که به تأمین نیاز بازار محلی به مواد اولیه و نیازهای بخش بهداشت در زمینه رسیدگی به اپیدمی کرونا کمک کند، تأکید کرد.
این پیشنهادات ارائه حمایت لازم برای تقویت سرمایه گذاری، رفع برخی از محدودیت های صادراتی، ایجاد کمیته ای برای مشخصات و استانداردهای کالاهای مبادله شده، علاوه بر ایجاد یک بانک مشترک سوریه و ایران است که از طریق آن معاملات نقدی برای مبادلات تجاری انجام می شود.
عرنوس بر ضرورت تلاش حداكثري براي هدايت سرمايه گذاري هاي مشترك به سمت توسعه شهرها و مناطق صنعتي و بازسازي كارخانه ها و كارخانجات آسيب ديده از تروريسم تاكيد كرد.
مهندس عرنوس همچنین بر نقش مهم فعالان اقتصادی و تجاری در افزایش تجارت داخلی و ارتقا سطح روابط اقتصادی بین سوریه و ایران تأکید کرد.
در این جلسه، هیئت مدیره اتاق مشترک بازرگانی سوریه و ایران مجموعه ای از اهداف اتاق را ارائه داد که مربوط به دستیابی به مبادلات تجاری، صنعتی، کشاورزی و گردشگری واقعی بر اساس برنامه سالیانه اى توسط تهيه تورها براى هيئتهاى مربوطه در تمام استان های دو کشور و برگزاری جلسات و نمایشگاه ها برای نمایش و فروش در هر دو کشور.
هیئت مدیره اتاق تأیید کرد که اتاق برای معرفی فرصت های سرمایه گذاری در سوریه کار خواهد کرد، که در بالای آنها کارخانه های دولتی هستند که از جنگ علیه سوریه آسیب دیده اند و همچنین برای تقویت مبادله بین دو کشور برای بازاریابی محصولات سوریه در ایران تلاش خواهد کرد. از آنجا که یک بازار بزرگ و مهم در منطقه است، و آن را به عنوان یک بازار جایگزین برای بازارهای اروپا و عربی تبدیل شود.
هیئت مدیره تفاهم نامه ای را ارائه داد که شامل مروری اجمالی بر اتاق، اهداف تأسیس و برنامه مورد انتظار آن در طول سال جاری، از جمله برگزاری نمایشگاه های فروش محصولات سوریه در ایران طی ماه های آینده برای معرفی بازار ایران به کالاهای سوریه و این یادداشت حاوی برخی موانع است که برای فعال سازی کار اتاق نیاز به راه حل دارد.
رئیس اتاق بازرگانی سوریه و ایران و اعضای اتاق از تلاش های نخست وزیر، مهندس حسین عرنوس و همکاری وزیر اقتصاد و تجارت خارجی، دکتر سامر خلیل و وزیر کشور تشکر کردند آقای طلال البرازی، تجارت و حمایت از مصرف کننده، در حمایت از اتاق برای دستیابی به اهداف خود که بر چارچوب های پیشرفت اقتصاد سوریه با توجه به محاصره اقتصادی تحمیل شده متمرکز است.

مطالب مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست