ادامه گفت و گوهای اقتصادی سوریه و ایران: تسهیل مبادلات تجاری و ایجاد مناطق آزاد مشترک

به گزارش روابط عمومی اتاق مشترک ایران و سوریه، محمد سامر الخلیل وزیر اقتصاد و تجارت خارجی سوریه و رئیس کمیته مشترک اقتصادی سوریه و ایران با رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی ایران و رئیس کمیته مشترک اقتصادی ایران و سوریه در دیداری بر راه‌های تقویت همکاری‌ها، روابط اقتصادی و مبادلات تجاری و فعال‌سازی مفاد قراردادهای امضا شده بین دو کشور تاکید کردند.

در این دیدار دو طرف امکان ایجاد مناطق آزاد مشترک بین دو کشور و توسعه همکاری های سرمایه گذاری را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

وزیر اقتصاد و تجارت خارجی سوریه اظهار داشت که قانون سرمایه گذاری شماره 18 سال 2021 دارای مزایا، معافیت های مالیاتی و مشوق های بسیاری برای سرمایه گذاری مستقیم توسط بخش خصوصی یا با مشارکت سازمان های دولتی دارد که امیدواریم مورد توجه تجار و بازگانان ایرانی قرار گیرد.
الخلیل در ادامه به لزوم افزایش حجم مبادلات تجاری بین دو کشور با توجه به واردات ماشین آلات کشاورزی ایرانی و احداث خط دریایی منظم که زمان را کوتاه می کند و حرکت روان کالاها را بین سوریه و ایران تضمین می کند، اشاره کرد.

رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی نیز در این دیدار با تاکید بر ضرورت فعال‌سازی مفاد توافقتنامه‌های امضا شده بین دو کشور برای رسیدن به مراحل پیشرفته در روابط اقتصادی، توافق برای حل مشکلات باقی‌مانده، رفع مانع تقویت همکاری‌ها و تسهیل تبادلات تجاری و همکاری‌های سرمایه‌گذاری تاکید و بر تشکیل کمیته مشترک اقتصادی برای پیگیری امور همکاری های اقتصادی و ایجاد خط هوایی برای صادرات و حمل کالا بین دو کشور اشاره کرد

, , , , ,

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست