تقویت همکاری مشترک بین دو کشور محور دیدار نخست وزیر سوریه و وزیر راه و شهرسازی ایران

به گزارش روابط عمومی اتاق بازگانی ایران و سوریه، حسين عرنوس نخست وزیر سوریه با رستم قاسمی، وزیر راه و شهرسازی ایران و رئیس کمیته مشترک اقتصادی ایران و سوریه دیدار کرد.
در این دیدار، تقویت همکاری های مشترک در زمینه های مختلف اقتصادی، حمل و نقل، صنعت، برق و مشتقات نفتی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
دو طرف در این دیدار بر تلاش مضاعف جهت هماهنگی اقتصادی بین دو کشور، افزایش مبادلات تجاری، تقویت بازارهای دو کشور، فعال سازی و اجرای تفاهم نامه های امضا شده تاکید کردند.
در این دیدار همچنین بر لزوم گسترش همکاری ها در حوزه مسکن و بازسازی زیرساخت های آسیب دیده سوریه و زمینه سازی مناسب برای سرمایه گذاری مشترک برای انجام پروژه های حیاتی و توسعه ای، تامین حمل و نقل زمینی، تسهیل در رفت و آمد تجارت و حمل و نقل کالا بین دو کشور، ایجاد منطقه آزاد صنعتی مشترک و ساخت ماشین آلات کشاورزی و کمباین مورد نیاز بازار سوریه، تاکید شد.
عرنوس آمادگی دولت سوریه برای اتخاذ اقداماتی که به پیشبرد روابط دوجانبه و غلبه بر موانع پیش روی آن کمک می کند اعلام کرد.
نخست وزیر سوریه از حمایت رهبری، دولت و ملت ایران از مردم سوریه در مقابله با تروریست های تکفیری قدردانی کرد.
رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی کشورمان نیز با اشاره به دوستی دیرینه دو ملت ایران و سوریه بر ادامه حمایت جمهوری اسلامی ایران از جمهوری عربی سوریه و گسترش همکاری‌های دو کشور در همه زمینه‌ها به ویژه حوزه اقتصادی تاکید کرد.

, , , , , ,

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست