جلسه رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و سوریه با وزیر کشاورزی سوریه

روز یک شنبه تاریخ 07/02/2021 جلسه اى بين اقای کیوان کاشفی عضو هیئت مدیره اتاق ایران – رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و سوریه و همراه ان وی با اقای محمد حسان قطنا وزیر محترم کشاورزی سوریه در محل وزارت برگزار شد.

اقای کاشفی به همکاری با وزرات کشاورزی و اتحادیه کشاورزی سوریه اهمیت داد مخصوصا تحریمها سنگین برعلیه مردم سوریه که دارای اثر منفی بر حیات ومعیشت مردم سوریه دارد.

در همین خاطر وی بیان کرد شرکتهای ایرانی متخصص امادگی به همکاری با بخش کشاورزی سوریه دارند از جمله كشتارگاه مرغ و صنعت سیلوسازی، براساس ان وبا توجه به اهمیت وجود مرکز تجارت ایران در سوریه که به عنوان هم نماینده بخش خصوصی ایرانی در سوریه و  هم نماینده اتاق ایران در سوریه، وی بیان کرد که هدف اصلی وجود مثل این مرکز ایجاد وصل بین اطراف ایرانی و سوریه می باشد.

نیز در این ملاقات توضیح شده است که یکی از نقاط قدرت تجاری فی مابین، امضا و اجرایی شدن موافقت نامه تجارت آزاد بین دو کشور است که متاسفانه بدلیل وضعیت حاضر در سوریه، مشکل نقل و انتقال پول و مشکلات حمل و نقل کالا بهره برداری مناسبی از آن انجام نگرفته است.

وزیر محترم سوریه بیان کرد که ایران به عنوان شریک استراتژیک و برادر محسوب می شود و سالهای پیش چندین نشت و ملاقات برگزار شد و مشارکت فعلی در همایش ها و سینمارها و نمایشگاه های دو کشور حضور داشتند از جمله شخصا اقای وزیر سوریه قطنا در سال 1996 و 1997 میلادی حضور به زراعت 50 ملیون درخت زیتون در ایران داشت.

اقای قطنا اهمیت به تعیین فرآینده مورد اطمنان دو طرف برای حمایت از تبادل کالایی بین ایران وسریه داد و از وجود مرکز تجارت ایران در سوریه که روابط از 4 ماه پیش شروع شد استقبال کرد .

ٍوتاکید کرد ضرورت تشکیل کمیته مشترک برای بررسی بر تمام تفاهم نامه ها منعقد شده و تاکید بر انجام آن یا تعدیل آن می باشد و با اشاره به سفر وی به تهران براساس دعوت نامه وزارت کشاورزی ایران، تفاهم نامه کامل و شامل امضا شود.

مطالب مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست