حمایت از صادرات به سوریه در اولویت سازمان توسعه تجارت نیست

به نقل از کانال آخرین اخبار و تحلیل‌های روز اقتصاد ایران :

اصغر میرزایی دبیر کل اتاق بازرگانی مشترک ایران و سوریه با بیان اینکه هر زمان که ظرفیت واردات سوریه افزایش پیدا کند، ایران می‌تواند سهم بیشتری در کسب بازارهای تجاری این کشور داشته باشد، گفت: البته برای تحقق این هدف باید برنامه‌ریزی صحیحی برای آن داشته باشیم.

اما درحال حاضر کمک به توسعه صادرات به سوریه در اولویت سازمان توسعه تجارت نیست و این سازمان هیچ گونه کمکی در این زمینه به اتاق بازرگانی مشترک ایران و سوریه نکرده است.

سازمان توسعه تجارت کمکی به تقویت صادرات ایران به سوریه نمی‌کند.

اصغر میرزایی، دبیر اتاق مشترک بازرگانی ایران و سوریه: بیشترین روابط تجاری سوریه تا قبل از شروع جنگ، با کشورهای اتحادیه اروپا بوده است.

بررسی روابط تجاری سوریه نشان می‌دهد هر زمان که ظرفیت واردات سوریه افزایش پیدا کند، ایران می‌تواند سهم بیشتری در کسب بازارهای تجاری سوریه داشته باشد؛ البته به شرطی که برنامه مشخصی برای حضور در این بازار داشته باشیم.

این در حالی است که سازمان توسعه تجارت به عنوان متولی توسعه تجارت هیچ گونه کمکی در این زمینه به اتاق بازرگانی ایران و سوریه نکرده است و حتی وظایفی که طبق قانون باید از طرف سازمان توسعه تجارت به اتاق بازرگانی ایران و سوریه تفویض شود نیز  همچنان بدون متولی باقی مانده است..

 

مطالب مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست