رایزنی سوریه و ایران در خصوص ایجاد ارتباط ریلی و حمل و نقل دریایی

به گزارش روابط عمومی اتاق مشترک بازرگانی ایران و سوریه، زهیر خزیم وزیر حمل و نقل سوریه در دیدار با رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی ایران راه های توسعه همکاری های مورد توافق دو کشور به ویژه ارتباط ریلی سه جانبه برای حمل و نقل مسافر و کالا بین سوریه، عراق و ایران و بالعکس که از شلمچه به سمت بصره و از آنجا به سوریه آغاز می شود را بررسی کرد.

در این دیدار به تقویت همکاری‌ها در بخش‌های حمل‌ونقل دریایی و هوایی، تبادل تجربیات و آموزش بین دو کشور، ساخت و احداث جاده‌های جدید، احیای بزرگراه‌ها و پل‌ها در سوریه و هماهنگی مستمر برای مقابله با محاصره اقتصادی تحمیل شده از سوی غرب علیه دو کشور پرداخته شده است.

رستم قاسمی پس از این دیدار در جمع خبرنگاران گفت: هدف از این سفر فعال سازی توافقات امضاه شده بین دو کشور در زمینه حمل ونقل است. وی به ایجاد خط حمل و نقل دریایی به صورت مستقیم بین سوریه و ایران و توسعه حمل و نقل هوایی اشاره کرد.
خزیم نیز گفت: وزارت حمل و نقل سوریه به دنبال ایجاد ارتباط ریلی بین سوریه و ایران است و در این دیدار پروژه هایی از جمله احداث بزرگراه بین دو کشور و همچنین مشکلات مربوط به تجارت ترانزیتی و تحکیم تجارت فی ما بین بحث و تبادل نظر شد.

, , , , ,

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست