نقطه نظرات رئیس اتاق مشترک در اولین فروم اقتصادی در دمشق

آقای کاشفی رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و سوریه اشاره نمودند این فروم اولین فروم برای آشنایی با اعضای مرکز تجارت ایران در دمشق می باشد. امید است در این سفر تفاهم نامه هایی موثر امضا شوند و به توافقاتی با طرف های سوری برسیم که به اطلاع اعضای اتـاق مشترک بازرگانی ایران و سوریه و علاقمندان تجارت با سوریه خواهد رسید.

جلساتی را با اتاق های مشترک بازرگانی که اخیرا تشکیل شده اند داشتیم که این در ملاقاتها اشتیاق بخشهای مختلف برای کار با ایران مشهود بود و ما را به ادامه کار دلگرم کرد.

در سفر به حلب نیز موارد و مسائل مربوطه بررسی خواهد شد و استراتژی متناسب اتخاذ خواهد گردید.

بحث حمل و نقل و انتقال پول که بستر اصلی برای تجارت هستند را بایستی حل کنیم که بتوانیم کار را ادامه دهیم.

در خصوص شرکت در مناقصه ها ، دولت سوریه شرکت های سهامی عام را برای شرکت در مناقصات می پذیرد که تلاش ما بر این است شرکتهای ایرانی را که سهامی خاص هستند را برای شرکت در مناقصات بپذیرند.

در خصوص ضمانت نامه ها منتظر تفاهم نامه های بانک های مرکزی دو کشور هستیم که بحث ضمانت نامه ها عملی شود.

یکی از مسائل و موانع حال حاضر در بحث حمل و نقل دریایی زمان حرکت کشتیهاست که بسیار دیر به دیر انجام می شود که ناامید کننده است ولی امیدواریم که این مشکل به زودی رفع شود.

مساله بعدی عدم شناخت تجار دو طرف (ایرانی و سوری) از یکدیگر است . بنابراین از همه شرکتهای ایرانی دعوت میکنیم که هر چه زودتر جهت کار در این بازار اقدامات لازم را مبذول نمایند ، رسالت ما این است که از طریق مرکز تجارت ایران در منطقه آزاد دمشق پایگاه امنی برای تجار و سرمایه داران ایرانی ایجاد کنیم که براحتی بتوانند با سوریه کار کنند .

وجود مرکز تجارت ایران در دمشق بی سابقه است که نشانگر اهمیت بازار سوریه در ایران است و در حال حاضر اولویت ما در اتاق بازرگانی و صنایع معادن و کشاورزی ایران بازار سوریه است.

مطالب مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست